Birding Haapsalu pakub rõõmuga giiditeenust erineva huviga loodus-ja linnuhuvilistele. Linnuvaatlusretkele tasub tulla ka neil, kes pole binoklit ega varasemat linnuvaatluskogemust. Meil on kaasas kvaliteetne linnuvaatlustoru ja väga kogenud retkejuht. Meie retki juhendab Eesti üks paremaid linnutundjaid Tarvo Valker, kes on Haapsalu ümbruses linnuvaatlustega tegelenud juba ligi 30 aastat.  Tema pikaajaline kogemus aitab retkelistel olla õigel ajal õiges kohas. 
Pakume linnu-ja loomavaatlusretki märtsist oktoobrini. Retkel võib osaleda üksi, koos pere või väikese sõpruskonnaga. Lisainfo saamiseks või retke broneerimiseks kirjuta: birdinghaapsalu@gmail.com või helista 53 932 684 (Tarvo Valker). 

"Linnuvaatlus Haapsalus" (2 tundi). Grupi hind: 60 EUR(1-2 osalejat), 70 EUR (3-6 in.). Suurema grupi puhul küsi hinnapakkumist. 
Saadavus: märts-oktoober

Linnuvaatlus Haapsalus on rahulikus tempos kulgev jalgsiretk. Selle käigus saavad osalejad nii meeldejäävaid linnuelamusi kui ka silmaringi avardavaid teadmisi. Kolmetunnise retke käigus külastame mitmeid linna parimaid linnuvaatluskohti ning õpime linde erinevates elupaikades paremini märkama. Samuti saab osaleja teada palju põnevat erinevate lindude käitumise ja elukommete kohta. Linnuvaatlus Haapsalus on suurepärane võimalus muuta oma puhkus Haapsalus mitmekesisemaks ja meeldejäävamaks. 


"Linnuvaatlusretk Matsalu rahvuspargis"  (4 tundi). Hind 100 EUR (1-2 osalejat), 125 EUR (3 või rohkem osalejat)
Selle retke käigus külastame mitmeid huvipakkuvamaid linnuvaatluskohti Matsalu rahvuspargis. Väljasõidul vaatleme nii linde kui imetajaid. Parima elamuse saamiseks soovitame retkele tulla varahommikul või  hilisel pärastlõunal. 


Varahommikul või hilisel pärastlõunal algav retk on suurepärane võimalus muuta oma Haapsalu külastus mitmekesisemaks või eemalduda linnakärast. Kui tahad veeta elamusliku ja hariva päeva looduses oma pere või sõpradega, on see võimalus just Sulle!
Kõige põnevam aeg linnuvaatlusretkele tulekuks on kevadel aprillis ja mais ning sügisel augustist oktoobri keskpaigani. 


"Hommikune tedremäng" (3 tundi). Hind 120 EUR (1-2 osalejat), 140 EUR (3 või enam osalejat)
Saadavus: märts-mai 

Varakevadel muutuvad meie rabad ja sooäärsed heinamaad tedrekukkede tantsulavaks. Nende kudrutamine kostub päikesetõusu ajal kilomeetrite taha - ikka selleks, et ligi meelitada tedrekanad. Retke käigus läheme jälgima seda suursugust looduse vaatemängu jälgides tedrekukkede duelle vaatlustoruga. See on tõeline elamusretk! 

Õhtune kakuretk (130 EUR) 
saadavus: märts-aprill
Varakevadel pakume võimalust osaleda õhtusel elamusretkel, mis keskendub salapäraste kakkude vaatlemisele. Retked toimuvad varakevadel (märts-aprill). Need algavad õhtul veidi enne päikeseloojangut - märtsikuus alustame kell 18, aprillis kell 19. Retke kestvuseks on umbes 3 tundi. Selle käigus keskendume eelkõige värb-ja händkakkude otsimisele. Püüame kuulata nende häälitsusi ja proovime kindlasti mõnda neist ka näha. Enamasti see meil ka õnnestub, kuid 100% garantiid lindude nägemise osas ei saa looduse puhul siiski anda. Lisaks kakkudele kohtame õhtustel retkedel sageli metskurvitsaid ja põtru.

Retke tellijalt ootame retke täpse läbiviimise aja suhtes paindlikkust, sest vihma või tugeva tuulega kahjuks retke läbi viia ei saa. Seetõttu on hea varuda endale 2-3 vaba õhtut, et saakime kakuretke ajastada just kõige soodama ilmaga õhtule.
Kakuretk on elamusretk, mida pakume kuni 5-liikmelistele sõpruskondadele või peredele.