Kevadine linnuvaatlusretk Läänemaale

Birding Haapsalu korraldab laupäeval, 26. märtsil linnuvaatlusretke Läänemaale. Retke käigus külastame Noarootsi piirkonnas ja Haapsalu lähistel asuvaid linnuvaatluskohti. Kuna selleks ajaks on alanud juba rändlindude saabumine, siis käimegi peamiselt sellistes paikades, kust võiks leida varakevadisi saabujaid. Retke juhendab Tarvo Valker, kes on aktiivselt linde vaadelnud juba 30 aastat. 
Rändlinnud Läänemaa põldudel. Märts, 2019. Foto: Tarvo Valker

Retkel liigume väikebussiga - väljumine Tallinnast toimub varahommikul kell 5.30. Tagasi Tallinnasse jõuame orienteeruvalt kell 18. 

Retke hind ühele osalejale on 75 eurot. Hind sisaldab transporti algusega Tallinnast, kahekäigulist lõunasööki koos sooja joogiga ja giiditeenust. 
Grupi suuruseks on kõigest 8 inimest - seetõttu tasub enda kirja panna varakult. Retkele registreerumiseks palume saata e-kirja: tarvo.valker@gmail.com
Loe lisaks

Veebikoolitus loodusgiididele

Birding Haapsalu on korraldamas veebikoolitust loodusgiididele. Koolitajaks on ligi 20-aastase praktilise kogemusega loodusretkede juhendaja Tarvo Valker.  Lisaks pikaajalisele praktilisele kogemusele on tal aastate jooksul olnud võimalus koos töötada mitmete Euroopa tipploodusgiididega. Koolitus on suunatud nii juba tegevust alustanud kui ka alles alustavale loodusgiidile. Samuti on see suurepäraseks täiendamisvõimaluseks kutsekoolis või ülikoolis loodusturismi eriala õppivatele tudengitele. 

Kursuse käigus käsitleme järgnevaid teemasid:

 • nipid, kuidas saada heaks loodugiidiks

 • loodusturisti erinevad profiilid ja nende teenindamine

 • keerulised olukorrad reisil ja nende lahendamine

 • kuidas alustada ja leida koostööpartnereid

 • Eesti loodusturismi ressurss ja selle kasutamise võimalused

 • indiviuaalkliendi ja rühmareisid eripärad

Koolitus toimub laupäeval, 5. veebruaril 2022.a. Koolitus algab kell 10:00 ja lõpeb kella 14.00-ks. Tegu on ZOOM keskkonnas läbiviidava veebikoolitusega. 

Koolituse osalustasu on 75 eurot. 

 Koolitusel osalemiseks palume täita registreerimisvormi:

Omanda teoreetilisi teadmisi kursusel, mis toetub praktilisele kogemusele!


Loe lisaks

"Kuidas saada linnuvaatlejaks?"

Ilmunud on uus kodumaine linnuraamat "Kuidas saada linnuvaatlejaks", mille autoriks on tuntud ornitoloog Tarvo Valker. See on põhjalikuim lindude iseseisvale leidmisele ja märkamisele keskenduv eestikeelne linnuraamat. Raamatust "Kuidas saada linnuvaatlejaks" saavad uusi ja kasulikke teadmisi nii linnuvaatlusega alles algust tegevad kui ka juba aastaid linde vaadeldnud huvilised.


Loe lisaks

Loodusgiidide koolitus Tartus

Ka sel sügisel korraldame äärmiselt kasuliku koolituse kõigile loodusgiidiks õppivatele või selles valdkonnas juba tegutsevatele retkejuhtidele. Koolitajaks on enam kui 15 aasta pikkuse praktilise kogemusega loodusretkede juhendaja Tarvo Valker. Oma töönipid on ta omandanud töö käigus ning õppinud juurde mitmetelt Euroopa tippgiididelt. Loodusgiidide koolitus on suurepärane võimalus giiditöö praktilisest kogemusest ka ise osa saada!

Kursus on suunatud eelkõige loodusgiidiks pürgivatele või selles valdkonnas veel vähest kogemust omavatele retkejuhtidele. See on suurepärane enesetäiendamise võimalus ka loodusturismi õppivatele tudengitele!


Loe lisaks

Läänemaa linnumessi raames toimub ka sel aastal linnuralli "Bird race Haapsalu"

Läänemaa Linnumess 2019 raames on kõigil linnusõpradel võimalik osa võtta Birding Haapsalu poolt korraldatavast sõbralikust linnuvaatlusvõistlusest „Bird race Haapsalu”, mis toimub laupäeval, 4. mail.
Erinevalt teistest Eestis toimuvatest linnurallidest on antud rallil võistkondade eesmärgiks jõuda võimalikult kiiresti kindla linnuliikide arvuni. Kohatud liikide üles märkimine toimub spetsiaalselt võistluse jaoks loodud nutirakenduses. Selle abil on võimalik reaalajas jälgida nii enda kui ka teiste meeskondade hetkeseisu.
Linnurallil „Bird race Haapsalu“ saab osaleda kahes erinevas raskusastmes, mis võimaldab end proovile panna nii väiksema kui ka suurema kogemusega linnusõpradel. Üritusest on oodatud osa võtma kõik linnusõbrad nii Eestist kui kaugemalt. 

Linnuralli alaks on Haapsalu linn oma praeguste haldusüksuse piiridega (varasema haldusjaotuse järgi Haapsalu linn koos Ridala vallaga).
Ralli kestab 7 tundi (5.00-12.00).
Linnuralli kokkuvõtted ja autasustamine toimub Linnumessil, Haeska linnutorni juures 4. mail kell 14.00.

Võistlusest osavõtmiseks on vaja moodustada 2-5 liikmeline võistkond ning end hiljemalt 25. aprilliks registeerida, e-posti teel: birdinghaapsalu@gmail.com .
Samal aadressil võib julgesti ühendust võtta ka kõigi linnurallit puudutavate küsimustega.

Rallist osavõtutasu, 15 eurot meeskonna kohta, läheb korraldusega seotud kulude katteks.


Kõigil linnurallil osalevate vaatlejate vahel loositakse välja binokkel Aculon A211, 10-22x50 (https://store.iamphotographer.eu/EE/6116/6370/baa818sa-aculon-a211-10-22x50), mille on välja pannud Nikon. Toredaid auhindu rallil osalejatele panevad välja Birding Haapsalu ja Tuulingu Kohvituba

Ralli toimumisaeg: laupäev, 4. mai. Kell 5.00-12.00

Ralli ala: Haapsalu linn, 2017.a oktoobrist kehtima hakanud piiridega.

Reeglid:

1. Iga võistkond peab osalemiseks end eelnevalt registreerima, teatades oma võistkonna suuruse, võistkonna ja osalejate nimed ning raskusastme, milles soovitakse osa võtta.

2. Võistkonna suuruseks võib olla 2-5 liiget.

3. Elektrooniliste vahendite kasutamine lindude peibutamiseks on keelatud. Isetehtud hääled (näiteks vilistamine) on lubatud.

4. Liik läheb kirja kui selle määrangus ollakse täiesti kindlad ning seda on näinud või kuulnud üle poole võistkonna liikmetest (2-st 2, 3-st 2, 4-st 3 jne.)

5. Ralli võitjaks kergemas raskusastmes osutub võistkond, kes esimesena suudab registreerida 60 linnuliiki. Suurema kogemustega linnuvaatlejate kategoorias pälvib võidu meeskond, kes suudab esimena registreerida 120 liiki. Kui ükski võistkondadest ei suuda koguda vastavat liikide arvu, siis võidab võistluse võiskond, kellel on ralli lõpuks – 12.00-ks registreeritud kõige enam linnuliike. Eriauhinnad antakse võistkondadele ka iga kohatud ässa eest – liik, keda ükski teine võistkond ei registreerinud.
Loe lisaks

Võimalus taas loodusgiidide koolitusel osaleda

Kuna veebruaris toimunud loodusgiidide koolitus oli väga populaarne ja kõigile soovijatele koolituskohti ei jätkunud, siis oleme läbi viimas lisakoolitust. Ka sel korral on koolitajaks enam kui 15 aasta pikkuse praktilise kogemusega loodusretkede juhendaja Tarvo Valker. Oma töönipid on ta omandanud töö käigus ning õppinud juurde kümnetelt Euroopa tippgiididelt. See koolitus on ainulaadne võimalus giiditöö praktilisest kogemusest ka ise osa saada.


Kursus on suunatud eelkõige loodusgiidiks pürgivatele või selles valdkonnas veel vähest kogemust omavatele retkejuhtidele. See on suurepärane enesetäiendamise võimalus ka loodusturismi õppivatele tudengitele!

Koolitus toimub laupäeval, 16. märtsil 2019.a algusega kell 10.00 Tallinnas.

Koolituse soodushind 28. veebruarini (k.a.) koos lõuna ja kohvipausidega 90 eurot (sisaldab käibemaksu). Hilisematele registreerijatele on kursuse hind 110 eurot. Registreerimine lõpeb 5. märtsil 2019 või vabade kohtade täitumisel. Koolitusel osalemiseks palume täita registreerimisvormi:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScGkXDS6F9ESJyN2MOscPXc2EG7QDw1f2pqH_R1U181DiMnBg/viewform?usp=sf_link 

Omanda teoreetilisi teadmisi kursusel, mis toetub praktilisele kogemusele!

Kursuse käigus käsitleme järgnevaid teemasid:

 • nipid, kuidas saada heaks loodugiidiks

 • loodusturisti erinevad profiilid ja nende teenindamine

 • keerulised olukorrad reisil ja nende lahendamine

 • kuidas alustada ja leida koostööpartnereid

 • Eesti loodusturismi ressurss ja selle kasutamise võimalused

 • indiviuaalkliendi ja rühmareisid eripärad


Kursuse maht on 8 akadeemilist tundi. Kõik osalejad saavad kaasa koolitusmaterjalid ja kursuse läbimise kohta ka koolitustunnistuse.Loe lisaks

Korraldame loodusgiidide koolituse

Tulekul on äärmiselt põnev ja kasulik koolitus kõigile loodusgiidiks õppivatele või selles valdkonnas juba tegutsevatele retkejuhtidele. Koolitajaks on enam kui 15 aasta pikkuse praktilise kogemusega loodusretkede juhendaja Tarvo Valker. Oma töönipid on ta omandanud töö käigus ning õppinud juurde kümnetelt Euroopa tippgiididelt. Nüüd on Teil ainulaadne võimalus giiditöö praktilisest kogemusest ka ise osa saada.

Loe lisaks

Haapsalu linnurallil vaadeldi üle 150 liigi

Täna toimus esimene Haapsalu linnuralli „Bird race Haapsalu”. Kokku osales linnurallil 7 võistkonda kahes erinevast raskusastmes. Võistluse piirkonnaks oli Haapsalu oma uute piiridega (s.t. ralli piirkond hõlmas ka endist Ridala valda).


Loe lisaks